Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Roll Width | 3 Inch |
| Roll Type | Flat Roll |
| Drive Type | Hand Operated |
| Automation Grade | Manual |
| Max Sheet Thickness | 6 mm |
| Material | Cast Iron |
| Mill Type | Cold Rolling Mill |
| Surface Finishing | Paint Coated |
| Roller Size | 3x1.5 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 3x1.5 inch Mini Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Roll Width | 75 mm |
| Roll Type | Flat Roll |
| Drive Type | Hand Operated |
| Max Sheet Thickness | 4 mm |
| Mill Type | Cold Rolling Mill |
| Automation Grade | Manual |
| Body Material | Cast Iron |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Roller Size | 3x1.5 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Roll Width | 3.5 inch |
| Roll Type | Flat Roll |
| Drive Type | Hand Operated |
| Automation Grade | Manual |
| Max Sheet Thickness | 5 mm |
| Mill Type | Cold Rolling Mill |
| Body Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Paint Coated |
| Roller Size | 3x1 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 3x1 inch Mini Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Roll Type | Flat Roll |
| Drive Type | Hand Operated |
| Automation Grade | Manual |
| Max Sheet Thickness | 4 mm |
| Mill Type | Cold Rolling Mill |
| Body Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Paint Coated |
| Roller Size | 3.1x2 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 3.1x2 Inch Mini Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Machine Type | Rolling Machine |
| Roll Type | Flat Roll |
| Drive Type | Hand Operated |
| Automation Grade | Manual |
| Mill Type | Cold Rolling Mill |
| Max Sheet Thickness | 4 mm |
| Body Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Paint Coated |
| Roller Size | 2x1.3 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 2x1.3 inch Mini Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.