Jewellery Wire Rolling Machine
Pioneers in the industry, we offer jewellery wire rolling machine from India.
Jewellery Wire Rolling Machine
Approx. Price: Rs 44,750 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Roll Width | 4 inch |
| Roll Type | Wire |
| Drive Type | Electric |
| Motor Power | 1 HP |
| Max Sheet Thickness | 5 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Body Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Paint Coated |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of Jewellery Wire Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.