Jewellery Vibratory Polishing Machine
We are a leading Exporter of jewellery vibratory polishing machine from Rajkot, India.
Jewellery Vibratory Polishing Machine
Approx. Price: Rs 20,750 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Machine Capacity | 5 kg |
| Usage/Application | Polishing gold and silver articles |
| Machine Type | Vibratory |
| Motor Power | 0.5 HP |
| No Of Stations | Single Station |
| Power Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Nilkamal |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
We are engaged in offering a wide range of Jewellery Vibratory Polishing Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.