Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Roll Width | 125 mm |
| Roll Type | Smooth Roll |
| Drive Type | Gear Motor |
| Motor Power | 1 HP |
| Max Sheet Thickness | 4 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Rolled Shape | Rectangular Bar |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Type | Double Head |
| Roller Size | 5x3 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Roll Width | 125 mm |
| Roll Type | Smooth Roll |
| Drive Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Power | 1.5 HP |
| Max Sheet Thickness | 4 mm |
| Rolled Shape | Round Bar |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Type | Double Head |
| Roller Size | 5x2.5 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 5x2.5 inch Double Head Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Roll Type | Smooth Roll |
| Drive Type | Gear Motor |
| Motor Power | 3 HP |
| Max Sheet Thickness | 5 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Type | Double Head |
| Rolled Shape | Round Bar |
| Roller Size | 3x1.5 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 3x1.5 inch Double Head Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Roll Width | 6 inch |
| Roll Type | Smooth Roll |
| Drive Type | Electric |
| Motor Power | 3 HP |
| Max Sheet Thickness | 5 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Rolled Shape | Round Bar |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Type | Double Head |
| Roller Size | 6x3 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 6x3 inch Double Head Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Roll Width | 152mm |
| Roll Type | Smooth Roll |
| Drive Type | Gear Motor |
| Motor Power | 2 HP |
| Max Sheet Thickness | 5 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Rolled Shape | Rectangular Bar |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Type | Double Head |
| Roller Size | 8x4 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 8x4 inch Double Head Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Roll Width | 200 mm |
| Roll Type | Smooth Roll |
| Drive Type | Gear Motor |
| Rolled Shape | Round Bar |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Max Sheet Thickness | 8 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Type | Double Head |
| Roller Size | 8x4 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 12x4 inch Double Head Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Roll Width | 125 mm |
| Roll Type | Sheet And Wire |
| Drive Type | Electric |
| Rolled Shape | Round Bar |
| Motor Power | 1 t hp |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Max Sheet Thickness | 8 mm |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Type | Double Head |
| Roller Size | 5x2.5 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 5x2.5 inch Double Head Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Roll Type | Smooth Roll |
| Drive Type | Electric |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Motor Power | 2 HP |
| Max Sheet Thickness | 10-12mm |
| Rolled Shape | Round Bar |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Type | Double Head |
| Roller Size | 6x3 inch (WXD) |
| Brand | Nilkamal |
We are engaged in offering a wide range of 6x3 inch Double Head Jewellery Rolling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.